Apie mus

Tarptautinis kūrybinis simpoziumas „MALONNY: Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“, jau tapo kasmetiniu, tradiciniu renginiu, prisidedančiu prie Marijampolės miesto savitumo puoselėjimo šiuolaikišku būdu per apsikeitimą idėjomis, bendradarbiavimą, savanorystę, meno kūrinių prieinamumo didinimą.

Jis 2023-aisiais organizuojamas jau dešimtąjį kartą. Per devynerius simpoziumo metus diskusijose su bendruomene buvo atrasta daug naujų miesto vietokūros idėjų, susijusių su menine bendruomenės ir miesto raiška, menu, savanoryste, bendruomenės įtraukimu, miesto identiteto elementų formavimusi.

Vietokūros principai naudojami kuriant šio simpoziumo struktūrą, įtraukiant užsienio menininkus, tapančius ant pastatų sienų, miesto jaunimą per savanorystę, talkinant menininkams jų darbuose, mieste reziduojančius ir kuriančius menininkus, kurie gauna galimybę tapyti tokį patį meno kūrinį miesto erdvėse, kaip ir kolegos iš užsienio.

Bendruomenės įsitraukimas nuo pat pirmųjų metų į MALONNY veiklas skatinamas ir per bendravimą su kūrėjais, ne tik tapytojais, bet ir kitų sričių menininkais, architektais, filosofais, istorikais, kino ir mados kūrėjais – simpoziumo metu organizuojami forumai – diskusijos, atidarymo ir pristatymo renginiai.

Tapyba ant miesto pastatų sienų yra pagrindinis meninis projekto naratyvas, suteikiantis kultūrinės vertės visuomeninės paskirties vietai, atskleidžiantis ar kuriantis vietos identiteto elementus, kultūrą priartinantis prie visuomenės.

MALONNY padeda kurti savitas erdves senamiesčio kiemeliuose, pagyvina mokyklų, parkų ir aikštės prieigas, kuria neįtikimą atvaizdą ant vandens, kurio fotografijos apskriejo visą pasaulį, atsidūrė ant National Geographic viršelio ir vis dar sulaukia ne vieno tūkstančio peržiūrų socialiniuose tinkluose.

Marijampolės turizmo informacijos centras 2017 m. pristatė ir kasmet atnaujina MALONNY maršruto informaciją internete, mobiliose aplikacijose ir spausdinamuose lankstinukuose, žymi piešinius informacinėmis lentelėmis. Piešiniai tapo miesto identiteto dalimi, atpažįstamais Marijampolės simboliais, naudojamais miesto komunikacijai ir pristatymui Lietuvoje ir pasaulyje.

Miesto bendruomenė ir meno pasaulis vertina kasmet vykstančius renginius, organizuojamus MALONNY simpoziumo metu. Dalyviai iš įvairių šalių leidžia šiame Pietvakarių Lietuvos mieste pajausti globalaus pasaulio centrų (Londono, Niujorko) atgarsius, taip pat skatina savanorystės tradiciją bendruomenėje, diskusijas ir efektyvų viešumą. Vienas iš simpoziumo renginių yra jo atidarymo performansas, kurio metu sujungiamos skirtingos meno formos – muzika, dailė, architektūra, šokis.