Užmerktos akys

Šis darbas prasidėjo nuo nerimo.

Tiek asmeninis, tiek politinis nerimas yra nuolatinis būvis, su kuriuo turime kovoti. Mes paverčiame baimę įniršiu, panika ir paralyžiumi – visa tai tik sukelia dar didesnį nerimą. Mike Estabrook nusprendė sukurti šį darbą apie kitą pasirinkimą – transcendenciją.

Jo nuomone, pirmas žingsnis norint įveikti nerimą – paprasčiausiai užsimerkti ir kvėpuoti. Tokiu būdu įsivaizdavo paprasčiausią veidą, medituojantį užmerktomis akimis. Tai būtų viena milžiniška galva, užpildanti visą tilto koloną, nukreipta į visus taku keliaujančius praeivius, bėgikus ir dviratininkus.

Ši galva perteikta raudona, oranžine ir geltona spalvomis – tai spalvos, kurios asocijuojasi su nerimu. Aplink veidą yra mėlynos spalvos laukas, simbolizuojantis ramybę, kylančią iš medituojančio proto.

Iš pradžių kūrėjas ketino nupiešti tik vieną veidą – oranžinį. Apsilankius vietoje ir pamačius Šešupės upę, koncepcija pasikeitė. Upė buvo tokia rami ir raminanti, kad Mike pajautė, jog kitoje tilto pusėje reikia pridėti antrą veidą – mėlyną. Taip papildytas kūrinys turi visą pasakojimą, įkūnijantį transformaciją nuo susidūrimo su nerimu (oranžinis veidas), per meditaciją (persikėlimas per upę) į transcendenciją (mėlynas veidas). Šis transcendentinis veidas nėra matomas nuo arčiausiai tilto esančio tako ir, kaip ir vidinė ramybė, gali būti matomas tik tada, kai žmonės stengiasi jį rasti.

Menininkas tikisi, kad žmonės pasistengs ir per šį darbą ras ramybę – keliaudami taku, eidami per tiltą ar plaukdami upe.

2022 m.
Mike Estabrook, JAV
Pėsčiųjų tiltas šalia Palangos g., Marijampolė
Įvairios gamtos dovanos
Povandeninis laivas