„Malonny“ kviečia pasinerti į muzikinę kelionę netikėčiausioje Marijampolės vietoje

Devintąjį kartą vykstantis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija“ sugrįžta su išskirtinėmis idėjomis ir nestandartiniais sprendimais. Tuo įsitikinti marijampoliečiai ir miesto svečiai galės jau šį pirmadienį iškilmingame „Malonny‘9“ atidarymo vakare.

Netradiciniais sprendimais žadantis nustebinti atidarymo vakaras vyks netikėtoje ir unikalioje miesto vietoje – vienintelėje Lietuvoje esančioje dviejų lygių sankryžoje su geležinkeliu, Gedimino, Geležinkelio ir Stoties gatvių sankirtoje.

Architektūriniu požiūriu unikalioje vietoje pasirodymą atliks du ilgamečiai draugai, gerai žinomi Niujorko ir Lietuvos muzikos pasaulyje – Dalius Naujokaitis bei saksofonistas Jonathon Haffner. Kartu su muzikos virtuozais scenoje parodys specialiai „Vilnius Jazz 2022“ festivaliui Daliaus Naujokaičio suburta „Nojo Airlines“ įgula iš daugiau nei 40 labai talentingų tarptautinės klasės muzikos pilotų, palydovų ir narių iš Niujorko, Lietuvos ir Berlyno, kurie netikėtos muzikinės ir šviesų improvizacijos metu pakils „Malonny“ festivalio erdvėse. Šios kelionės tikslas – begalybė ir nežinomybė.

Muzikinę padangę sudrebins būgnų, gitarų ir pučiamųjų garsai, leisiantys pasinerti į tuo metu vaizduotėje užgimstančius vaizdinius, besikeičiančius su kiekviena „Nojo Airlines“ „praskrista“ mylia. Kvapą gniaužiančio reginio metu muzikinę sintezę papildys poezija, choro balsai, fleitos, perkusija, armonika, nenuspėjami kosminiai garsai ir įvairios muzikinės įgulos instrumentų spalvos, išskiriančios kiekvieno skrydžio nario charakterį bei kartu sujungiančios visą įgulą į muzikine tėkmę.

„Nojo Airlines“ muzikinį skrydį valdys pagrindiniai pilotai – Dalius Naujokaitis bei Jonathon Haffner, kurie naudodami savo ir genialaus dirigento Butch Morris dirigavimo ženklus kartu su visa įgula sukurs spontaniškas kompozicijas ir pateiks nepaprastai gabiu kompozitorių dainas. Pasirodymo metu išgirsite Gusto Kyno „Relief“ , Steven Bernstein „Head Check 2000“, Cassandra Borrows „Migration is Human“, Kenny Wollesen/Daliaus Naujokaičio „Sky Lake“ ir kitus muzikinius kūrinius. „Nojo Airlines“ pasirodymą papildys marijampolietis DJ Jurgutis ir Audriaus Pučinsko vadovaujamas Marijampolės pučiamųjų orkestras bei neseniai susikūrusi ir sparčiai populiarėjanti Gabrielės Pimpytės ir styginių kvarteto grupė.

Šventinis „Malonny“ simpoziumo atidarymo vakaras taip pat tradiciškai skelbs apie prasidedantį sienų tapybos plenerą, kurio metu Marijampolės vizitine kortele tapusią meno galeriją po atviru dangumi papildys keturi spalvingi, unikalūs ir neabejotinai sukelsiantys diskusijas meno kūriniai. „Malonny“  simpoziumo savaitę taip pat vyks diskusijų forumai, kuriuose bus kalbama apie meną bei pristatomi šių metų simpoziumo dalyviai, jų kūryba bei Marijampolėje kuriamo meno idėjos.

Tradiciškai tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo „Malonny“ pabaigą vainikuos rugpjūčio 21 dieną vyksianti ekskursija „Nuo paveikslo prie paveikslo“, kurios metu susirinkusiems bus pristatomi tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo „Malonny‘9“ metu sukurti meno kūriniai.

Nuotraukos: Dainius Čėpla

Ankstesnis įrašas
Malonny meno galeriją papildys penktasis vietos menininkų kūrinys
Kitas įrašas
Netikėta muzikos ir šviesų improvizacija Marijampolės žiedinėje sankryžoje susirinkusius pakylėjo „Malonny“ festivalio erdvėse