Marijampolė išsirinko dar vieną įspūdingą miesto akcentą!

Jau dešimtą vasarą marijampoliečius ir miesto svečius džiugins unikalus tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija 10“. Jubiliejinio renginio proga mieste naujomis spalvomis sužibs net 10 pastatų sienos. O viena iš jų bus ypatinga – centrinėje miesto aikštėje esančio viešbučio „Mercure Marijampolė“ siena, pasipuoš didesniu nei 300 kvadratinių metrų JAV dailininko Lou Beach kūriniu, kurį miesto gyventojai ir komisija išrinko viešo konkurso metu.

Konkurse dalyvavo 15 darbų, kuriuos pateikė žymūs Lietuvos ir užsienio menininkai, kurių darbai jau puošia arba šiais metais papuoš kitas Marijampolės miesto sienas: Eli Elysee, Ianthe Jackson, Ieva Mediodia,  Jeff Woodbury, Judy Tuwaletstiwa, Lou Beach, Mike Estabrook, Oleksandr Shatikhin, Philip Grisewood, Rachel Bacon, The Bubble Process, Vandana Jain, Vytenis Jankūnas, Will Theather, Žilvinas Kempinas.

Didysis konkursas vyko trimis etapais: Marijampolės miesto komisijos, kurią sudarė savivaldybės, viešbučio, turizmo bei Malonny organizatorių atstovai, Lietuvos meno ir architektūros srities profesionalų komisijos, kurią sudarė įvairių meno, kultūros institucijų atstovai, balsavimas bei svarbiausi konkurso vertintojai – visuomenė, kur savo balsus atidavė daugiau nei 2000 asmenų.

2023 m. birželio 19 d. vykusiame Marijampolės miesto komisijos atstovų posėdyje buvo suskaičiuoti visų komisijų ir visuomenės vertinimo balai ir vienbalsiai konkurso nugalėtoju išrinktas JAV dailininko Lou Beach darbas – „Spring!“ (Pavasaris!)

Lou Beach gimė 1947 m. Vokietijoje, antrojo pasaulinio karo metu su šeima emigravo į Niujorko valstiją Rochesteryje, kur baigė mokslus. 1968 metais atvykęs į Kaliforniją pradėjo savo meninę karjerą kurdamas asambliažo meną, studijuodamas, lankantis galerijose ir muziejuose. Kūrė koliažus iš nuotraukų ir senų „Life“ žurnalų. Bostone turėjo pirmąją asmeninę parodą naujai įkurtame Bostono meno centre, taip pat kurdavo iliustracijas užsakovams. Atvykus į Los Andželą senas draugas, žinomas muzikos verslo atstovas, paprašė Lou Beach iliustruoti albumo viršelį – tai buvo pradžia ilgos ir sėkmingos albumų plokštelių viršelių iliustratoriaus karjeros.

Vėliau tapo redakcijos iliustratoriumi – kūrė paveikslus žurnalams ir laikraščiams, meninę veiklą ir koliažus kūrė asmeniniam malonumui bei dovanoms. Bet suaugę jo vaikai – abu dailininkai – paskatino jį rimtai sutelkti dėmesį į meną, tad Lou Beach vėl pradėjo įsitvirtinti šioje srityje. Šmaikštūs, originalūs, protingi ir juokingi, iškreipti, bet genialūs, netikėti paveikslai atkreipia pasaulio meno kūrėjų dėmesį. Pasaulinio garso kūrėjai tokie kaip Matt Groening (Simpsonų kūrėjas), Terry Gilliam (filmų režisierius) ir kt. negaili komplimentų autoriaus darbams.

Marijampolė gali didžiuotis, kad pagrindinėje miesto aikštėje iki šiol buvusi pilka ir niūri didžiulė viešbučio „Mercure Marijampolė“ siena taps dar vienu įspūdį keliančiu objektu, kurio pagrindinį fasadą puoš įspūdingo dydžio, ryškus, pozityvus, išskirtinio dizaino paveikslas. Žydės ne tik netoliese esantis Poezijos parkas, ne tik namo, tarsi į inkilą, grįžtančių jaunuolių ar pirmą kartą Marijampolėje besilankančių svečių akys, tačiau ir pati miesto širdis.

Iš toli matoma ir viena pagrindinių miesto sienų, tarsi miesto vizitinė kortelė, dabar taps širdis šildančiu ir šypsenas keliančiu vaizdiniu.

Ankstesnis įrašas
Jubiliejinis tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas MALONNY’10 Marijampolę dar kartą nuspalvins ryškiausiomis spalvomis!
Kitas įrašas
Simpoziumo „Malonny’10“ uždaryme kilnojosi arenos stogas: tokio šou Marijampolėje dar nėra buvę