Marijampoliečiai kviečiami realizuoti meno idėją ant vienos miesto sienų

Tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija“ šiemet jau devintą kartą sugrįžta į Marijampolę. Simpoziumo tradicijos sumanytojas Ray Bartkus džiaugiasi, jog šiais metais „Malonny“ tapybos plenero idėjos bus įgyvendinamos gyvai.

Rugpjūčio 15–21 dienomis vykstančio simpoziumo metu gausi „Malonny“ meno galerija po atviru dangumi pasipildys keturiais spalvingais, įdomiais ir išskirtiniais meno kūriniais, kuriuos kartu su Ray Bartkumi miestui dovanos Niujorke gyvenantys ir kuriantys menininkai Vandana Jain ir Mike Estabrook bei sienų tapybos konkurso metu išrinktas vietos menininkas. Konkurso laimėtojas turės galimybę išpildyti savo meninę idėją ant vandens stoties sienos, esančios Mokolų mikrorajone. Prieš penkerius metus „Malonny“ simpoziumo organizatoriams kilusi idėja kartu su užsienio menininkais savo kūrybos darbą realizuoti pakviesti vietos bendruomenės narius tapo gražia projekto tradicija.

„Sienų tapybos konkursas – puiki galimybė atskleisti vietos menininkų talentą ir palikti savo, kaip kūrėjų, pėdsaką meno padangėje“, – teigia organizatoriai bei pastebi, jog kasmet sienų tapybos konkursui siūlomos idėjos vis originalesnės ir puikiai įsiliejančios į „Malonny“ meno kūrinių gretas.

2021 metais laimėjusi konkursą siūloma galimybe realizuoti savo darbą pasinaudojo marijampolietė Rūta Juškauskaitė bei papuošė seną elektros pastotę meno kūriniu „Aukšta įtampa“. Šis kūrinys autorei tapo tarsi vaikystės prisiminimų įamžinimo vieta.

„Malonny simpoziumas tapo viena stipriausių mano gyvenimo patirčių. Nuostabus jausmas kurti savo miestui ir įsiamžinti ten kur gimei ir augai. Galiu tik paraginti visus dvejojančius, mesti abejones į šoną ir išbandyti šį projektą konkurse ar savanorystėje“, – dalijasi prisiminimais Rūta ir teigia, kad dalyvavimas projekte jai padėjo iš naujo atrasti miesto žmones, taip pat menininkė su šypsena prisimena marijampoliečių bendruomeniškumą ir susitelkimą bendro tikslo link.

Kviečiame marijampoliečius dalyvauti Malonny‘9 sienų tapybos konkurse ir suteikti vandens stoties sienai spalvų ir „gyvybės“. Dalyvaukite ir gaukite unikalią galimybę realizuoti savo idėją ant vienos iš gimtojo miesto pastatų sienų.

Konkurso sąlygas rasite čia: https://www.siidejos.lt/konkursas/

Ankstesnis įrašas
Devintasis „Malonny“ sezonas stebins netradiciniais sprendimais
Kitas įrašas
Malonny meno galeriją papildys penktasis vietos menininkų kūrinys